Po úspěšných odolných modelech telefonů z řady „S“ se čínský výrobce Nomu rozhodl ponořit do entry-level segmentu a vyrobit levnější odolný smartphone. Výsledkem je nový Nomu T10 a nemusíme se bát, že i přes nižší cenu bychom se nedočkali certifikace IP68 a dalších.

Nomu T10 skutečně nepatří mezi trhače asfaltu, jelikož je vybaven chipsetem MTK6261A, dále 32 MB RAM + 128 MB a 2-palcovým QCIF displejem. Na druhé straně to znamená, že baterie s kapacitou 2800 mAh vydrží napájet telefon i klidně celý týden nebo rovných 20 dní v pohotovostním režimu. Bude se jednat o telefon s dual SIM podporou a výrobce slibuje, že zvládne provoz i při extrémních teplotách, oficiálně v rozsahu od -20 ℃ do 55 ℃.

Oficiální video Nomu T10

Je zde také několik zajímavých specifikací, které stojí za zmínku u Nomu T10. Jako skutečný odolný telefon dokáže přežít pád z výšky až 2 metry, je plně odolný vůči prachu a vodě s certifikací IP68 včetně vodotěsného konektoru USB bez nutnosti použití speciální zástrčky. A neměli bychom zapomenout ani na reverzní nabíjení, kdy telefon můžete v případě nouze použít jako powerbanku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.