S návratem legendárního jména na scénu si musíme pomalu zvyknout, že se jedná o produkty firmy HMD Global a tak když se dozvíme něco z tohoto zdroje, tak se jedná o oficiální zprávu jak jen může být. A dnešní zpráva je vskutku pozitivní, protože bylo potvrzeno že modely Nokia 3, 5 a 6 budou mezi prvními, které dostanou update na nový Android O.

Samozřejmě si nejprve musíme počkat než bude Android O dokončen a vydán, protože v Google samozřejmě nehodlají nic podcenit. Poslední zprávy ohledně vývoje byly opatrně optimistické a naznačovaly, že by se Android O mohl objevit oficiálně už ve třetím kvartálu 2017. Logicky se tak ve vyjádření HMD Global neobjevují žádná přesná data, protože bude záležet právě nejdříve na datu vydání.

Výrobci se v poslední době snaží slibovat případné updaty operačního systému pro své telefony s velkým předstihem, protože se často jedná o podstatný faktor ovlivňující zákazníka při koupi. Takže je jen dobře, že Nokia si tohoto trendu je vědoma a my se tak nemusíme obávat případného „zamrznutí“ jejich telefonních modelů v minulosti.