V červnu se dočkáme nového přírůstku do rodiny telefonů od Leagoo a nové Leagoo M5 Edge minimálně vzhledem rozhodně nezklame. Ale samozřejmě se jedná o tradičně velmi levný a dostupný telefon jak je u značky zvykem, takže nelze čekat zázraky.

Leagoo M5 Edge bude určitě zajímavé 5-palcovým displejem s HD rozlišením, protože jak už název telefonu napovídá, tak se jedná o zakřivený a po stranách bezrámečkový model. Typově se pak bude jednat o on-cell displej. Telefon bude mít kovový rámeček a tloušťka bude velmi rozumných 8.5mm.

Uvnitř pak najdeme čtyřjádrový procesor Mediatek MT6737 spolu se 2 GB RAM a 16 GB eMMC 4.0 rozšířitelné vnitřní paměti. Dále pak bude telefon mít 13 Mpix zadní fotoaparát a 8 Mpix přední selfie kamerku, o audio se pak postará specializovaný čip Awinic K7. Leagoo M5 Edge bude podporovat dual SIM a dočkáme se plné podpory českých LTE frekvencí. Drobátko zarážející je pouze udávaná 2000 mAh baterie, protože i když je čipset úsporný tak to opravdu není mnoho.

Ke koupi by mělo Leagoo M5 Edge být už brzy a na výběr bude ze zlaté nebo černé varianty. Telefon poběží na Freeme OS 6.0 postaveném na Android 6.0 Marshmallow. Na závěr ještě dlužíme předpokládanou cenu, která by měla být nastavena na 99.99 dolarů. Více informací se dá najít jako obvykle na oficiálních stránkách výrobce.