Čínský výrobce UMIDIGI (původně známý jako UMI) se v poslední době vytrvale šplhá výše a výše po žebříčku kvality a jejich telefony už dávno nejsou levné kusy s výběhovým hardwarem. Naopak jde často o první kusy na trhy vybavené novými čipy od Mediateku, jako to bylo bylo například s UMI Plus E (Helio P20) nebo UMI Z (Helio X27) následované bratříčkem UMIDIGI Z Pro se stejnými vnitřnosti a duálním fotoaparátem.

A vypadá to, že UMIDIGI nehodlají usnout na vavřínech a dnes se k nám dostaly informace o jejich připravované vlajkové lodi. Prozatím bezejmenný telefon bude vybaven vskutku štědrými kapacitami pamětí, přece jen 8 GB RAM a 128 GB jsme si zvykli vídat spíše u počítačů. A i s procesorem se nebude skrblit, na palubě by měl vládnout nový Mediatek Helio P30.

A protože jste už určitě viděli titulní obrázek, tak jen dodám, že telefon bude mít 5,7-palcový displej s FullHD rozlišením, poměrem stran 18:9 a bezrámečkovým designem se zahnutými boky. Samozřejmě dojde i na duální zadní fotoaparát, mělo by se jednat o 16 Mpix senzory a selfie kamera dostane do vínku 13 Mpix rozlišení. Jako první telefon v historii značky bude také vybaven NFC, takže další premiéra. Budeme určitě pozorně sledovat oficiální stránky UMIDIGI, kde se brzy dozvíme více.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.