Čínský výrobce UMIDIGI (původně známý jako UMI) se v poslední době vytrvale šplhá výše a výše po žebříčku kvality a jejich telefony už dávno nejsou levné kusy s výběhovým hardwarem. Naopak jde často o první kusy na trhy vybavené novými čipy od Mediateku, jako to bylo bylo například s UMI Plus E (Helio P20) nebo UMI Z (Helio X27) následované bratříčkem UMIDIGI Z Pro se stejnými vnitřnosti a duálním fotoaparátem.

A vypadá to, že UMIDIGI nehodlají usnout na vavřínech a dnes se k nám dostaly informace o jejich připravované vlajkové lodi. Prozatím bezejmenný telefon bude vybaven vskutku štědrými kapacitami pamětí, přece jen 8 GB RAM a 128 GB jsme si zvykli vídat spíše u počítačů. A i s procesorem se nebude skrblit, na palubě by měl vládnout nový Mediatek Helio P30.

A protože jste už určitě viděli titulní obrázek, tak jen dodám, že telefon bude mít 5,7-palcový displej s FullHD rozlišením, poměrem stran 18:9 a bezrámečkovým designem se zahnutými boky. Samozřejmě dojde i na duální zadní fotoaparát, mělo by se jednat o 16 Mpix senzory a selfie kamera dostane do vínku 13 Mpix rozlišení. Jako první telefon v historii značky bude také vybaven NFC, takže další premiéra. Budeme určitě pozorně sledovat oficiální stránky UMIDIGI, kde se brzy dozvíme více.