Tak se nám situace okolo UMIDIGI Crystal trochu vyjasnila, protože z posledních zpráv je zřejmé, že se čínský výrobce rozhodl jít podobnou cestou jako u rozdělení UMI Z a Z Pro. Tedy UMIDIGI Crystal bude telefon s celokovovou konstrukcí a jedním zadním fotoaparátem a Crystal Pro dostane Lumia design a zadní duální kameru. Za zmínku pak stojí, že oba modely by měly začínat na stejné ceně 99.99 dolarů.

Dnes se však podíváme blíže na první snímky pořízené duální kamerou Crystal Pro. Tato dvojice kamer bude mít senzory od Panasonicu, 13 Mpix hlavní a 2 Mpix sekundární. Rozdělení funkcí a činností by mělo být zhruba podobné jako např. u iPhonu 7 Plus, kdy je hlavní čočka širokoúhlá a sekundární slouží jako teleobjektiv s vestavěným zoomem.

 

Co se týká prvních snímků pořízených UMIDIGI Crystal Pro, tak by se neměla opakovat ostudná situace jako v případě Doogee Mix, kdy fotky pocházely z všemožných zdrojů kromě zmíněného telefonu. Tady mají všechny pěkně watermark a i EXIF informací souhlasí, foceno Crystal Pro, lokace Shenzhen.

 

Fotky nevypadají vůbec špatně, včetně snímků za horších světelných podmínek. A je nutné si uvědomit, že se stále bavíme o telefonu za sto dolarů… Senzory Panasonic evidentně odvádí dobrou práci a daří se jim udržet šum na přijatelné hladině.

Na oficiálních stránkách UMIDIGI se můžete přihlásit k zájmu o obě verze UMIDIGI Crystal a protože byl nedávno limit předobjednávek za cenu 99.99 dolarů navýšen na 100.000 kusů, tak by se mohlo dostat skoro na všechny zájemce. Můžete také každý týden jen kus vyhrát zdarma pokud se zapojíte do jejich soutěže.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.