Zatímco dnes netrpělivě očekáváme oficiální představení nového phabletu Xiaomi Mi Max 2, objevily se včera na stránkách Geekbench konkrétnější informace ohledně výkonu jeho hardwaru.

Pojďme se tedy podívat na tohoto krále mezi opravdovými phablety, kde je výběr stále mizivý, neb mainstream je stále někde u pidi 5,5″ úhlopříčky.

Specifikace Xiaomi Mi Max 2

Na zveřejněné oficiální listině je vidět, že tento phablet je vybaven procesorem okta-core Qualcomm s frekvencí 2,02 GHz. Jistě přijde vhod i 4 GB RAM pro bezproblémový multi-tasking. Proslýchá se, že toto zařízení bude k dispozici ve dvou variantách. Jedna varianta bude vybavená procesorem Snapdragon 626 SoC (stejně jako ten na uvedené listině) a další dostane silnější výbavu – Snapdragon 660 SOC.

Výčet také potvrdil, že Xiaomi Mi Max 2 se bude pyšnit 6,4-palcovým 1080p displejem a bude mít k dispozici buď 64 GB či 128 GB vnitřní paměť – podle vybrané verze. Hlavní fotoaparát je 12 MPx (zajímavé, pixely nám začínají klesat) a fotoaparát pro selfie je 5 MPx. Poběží na Androidu 7.1.1 Nougat opatřený firemním uživatelským prostředím MIUI ve verzi 8.0.

Říká se, že přístroj bude oficiálně představen ve čtvrtek (což je dnes). Uvidíme jestli se předpověď splní. Brzy se dozvíme víc.