Včera jsme se dočkali vydání nového modelu od Gretelu a přestože se opět jedná stejně jako s předchozími telefony o levný kousek, tak je to určitě prozatím nejzajímavější telefon od této začínající čínské značky. Takže si na Gretel GT6000 pojďme posvítit podrobněji.

Gretel GT6000 je první telefon značky s duálním fotoaparátem, ale to by měl být pouze jeden z důvodů ke koupi. K zahození určitě nebude i masivní baterie s kapacitou 6000 mAh podpořená 9V/2A rychlonabíječkou. Kvůli velké baterii je telefon samozřejmě také drobátko objemnější a těžší, ale 10,6 mm tloušťky a 233 g váhy jsou ještě v rámci mezí a alespoň máte pocit solidního fortelného zpracování. A dlouhá výdrž baterie za to určitě stojí.

Telefon je vybaven 5,5-palcovým LCD displejem Sharp s HD rozlišením, 2.5D zakřivením a odolným ochranným sklem Asahi Glass. Uvnitř pak tepe čtyř-jádrový procesor MT6737 taktovaný na 1.3 GHz doplněný 2 GB RAM a 16 GB rozšířitelného vnitřního úložiště. Zadní duální fotoaparát  má k ruce 13 Mpix primární Panasonic senzor + sekundární 1.3 Mpix snímač, to vše se světelností f/2.2 a dvojitým LED bleskem. Přední kamerka pak má rozlišení 5 Mpix a blesk u ní najdeme také. Gretel GT6000 podporuje dual SIM a také naše kompletní LTE frekvence, stejně jako přední čtečku otisků prstů. Software telefonu běží na Androidu 7.0 Nougat a více o modelu najdete na oficiálních stránkách.

I vzhledově vypadá Gretel GT6000 k světu a s kvalitním celokovovým zpracováním a výběrem ze tří barev (modrá, černá, zlatá) ostudu rozhodně neudělá. Předprodej začal už včera a oficiální cena byla stanovena na 109.99 dolarů. K najití by měl být na Gearbestu, Aliexpressu a Tomtopu, později pak i přímo na Amazonu a Ebayi.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.