Tak nám to vypadá, že se brzy na trhu objeví další voděodolný telefon a tentokrát nepůjde o žádné ořezávátko, ale plnokrevnou vlajkovou loď. Zmíněným telefonem je totiž Nubia Z17 a jeden ze zakladatelů firmy nám včera na svém Weibo předvedl prototyp tohoto telefonu pod proudem tekoucí vody k dokumentaci vybaveností certifikace IP67.

To by z telefonu udělalo velmi žádané zboží, protože po vycouvání Sony z produkce opravdu voděodolných výkonných telefonů zbývá z velkých hráčů už pouze Samsung. Jen pro připomenutí certifikace IP67 znamená plnou odolnost proti vniknutí prachu a výdrž 30 minut ponoření do vody v maximální hloubce 1 metru.

Nubia Z17 by samozřejmě neměla zaostávat ani ve špičkovém hardwarovém vybavení, měla by mít k dispozici například procesor Snapdragon 835, 4 GB nebo 6 GB RAM , duální zadní fotoaparát ( 23 Mpix + 12 Mpix) a Android 7.1.1 Nougat jako operační systém. Cena ani datum vydání zatím nebyly zveřejněny, takže si musíme ještě chvíli počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.