Další kandidát na volný trůn pro nejlepší klon Xiaomi Mi Mix se dočkal oficiálního potvrzení data vydání, protože Maze právě oznámili, že jejich Maze Alpha bude vydán v červnu s „překvapivě nepřekonatelnou “ cenou. To zní naším uším velmi libě, takže jen můžeme doufat, že slibované překvapení bude příjemné a ne šokující.

Dočkali jsme se také dalších informací o parametrech Maze Alpha, takže si pojďme shrnout co o telefonu prozatím víme. Alpha bude mít 6-palcový displej s FullHD rozlišením, ale napěchovaný do rozměrově 5,5-palcového těla s poměrem stran 16:9, 83 % poměrem displeje k tělu přístroje a minimálními 1.8 mm tenkými rámečky kolem displeje. Je docela příjemné vidět přiznané rozměry rámečků a ne se jako většina konkurence schovávat za „bezrámečkové“ zaklínadlo.

Telefon bude pohánět prozatím neznámý procesor ( spekuluje se o osmijadárovém kousku, nejpravděpodobněji z rodiny Helio) spolu s 4 GB RAM a 64 GB vnitřního úložiště, případně pak 6 GB + 128 GB kombo v limitované edici. Dále bude mít kovový rám, přední čtečku otisků prstů a zadní duální fotoaparát.

Maze Alpha vypadá velmi nadějně a vy se můžete na oficiálních stránkách přihlásit k odběru novinek, ale samozřejmě se můžete spolehnout i na nás. Alpha bude druhým modelem od tohoto začínajícího čínského výrobce po Maze Blade a my doufáme, že se někde něco nepokazí a telefon bude stát za to.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.