Ať už jde o chytrý telefon, displej zrcadlovky či hodinek, nic nezamrzí více než pěkný šrám, zvláště když je přístroj nový. Sám jsem viděl „nádherně“ poškrábanou Gorilla Glass 3 o kámen (hodinky) či pavučinu na Gorilla Glass 4 po pádu z cca půl metru na kamínek v trávě. Krycí fólie se prostě hodí.

Sklo prostě svého „bráchu“ (kámen/písek) nemá rádo a proto v mnoha videích, které prezentují odolnost displejů vidíme spíše kov, ale málokdy kámen. A ten se může nacházet i ve formě jemného písku, který také dokáže divy.

Krycích fólií existuje celá řada. Obyčejný plast, tvrzené sklo, matné sklo, vrstva odpuzující bakterie a všemožné breberky. Prostě čím větší trhák máte v ruce, tím větší možnosti ve výběru krycích fólií máte. Pokud budete nakupovat v Číně zadejte termíny jako „screen protector“, pokud hledáte tvrzené sklo pak „tempered glass“ a název vašeho mobilu. V některých případech kryt je průhledný, někdy má například bíle/černě zbarvené pruhy po okrajích. To, jak fólie vydrží, jestli se vám nezhorší odezva digitizéru, se můžete dočíst v internetových fórech. Nicméně – asi jsem měl štěstí – neměl jsem problém ani u těch nejlevnějších fólií za dolar.

V návodu uvidíte krok po kroku, jak fólii nalepit (v našem případě tvrzené sklo), plus pár doporučení, co se mi osvědčilo za mojí éru v postu rodinného nalepovače. Jde o návod jak nalepit krycí fólii na telefon pro naprosté začátečníky.

Video