CoC od Samsungu Exynos 8895 je bezpochyby jedním z nejsilnějších čipsetů na trhu, ale jedním z jeho konkurenčních nedostatků je jeho omezená síťová podpora. Podle pověstí se to brzy změní, protože se chystá uvedení řady Exynos 7872 od této korejské společnosti.

Tato nová čipová sada bude vyráběna pomocí procesu FinFET 14nm, který je mnohem efektivnější co se týče řízení napájení a výkonu. Procesor bude obsahovat 6 jader: čtyři jádra cortex-A53 pro energetickou účinnost a dvě jádra cortex-A73 pro výkon a doplní je GPU Mali-T830 MP2. K tomu všemu se přidá integrovaný modem s kompletní síťovou podporou.

To by v podstatě mělo řešit problémy na trzích (především čínském) a umožní to tomuto chipsetu soutěžit s řadou od Qualcommu Snapdragon 65x. Podle zpráv by měl tento nový chipset nabídnout o 70% lepší výkon oproti svým předchůdcům společně s 30% snížením spotřeby energie. Jak první by s ním měly dorazit smartphony Galaxy řady A a C.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.