Po posledních problémech okolo pamětí u P10, je Huawei připraveno odhalit svůj nejnovější vlajkový telefon z řady Honor – Huawei Honor 9. Huawei je aktuálně jedním z tahounů trhu se smartphony a Honor 9 by mohl mít šanci napravit chyby, které se staly u Huawei P10.

Podle posledních zpráv se traduje, že Honor 9 bude odhalen buď 20. nebo 21. června/júna. Společně s tímto infem se ven dostalo pár renderů tohoto telefonu a specifikační list. Taktéž to vypadá, že Honor 9 bude mít dvě varianty s rozdílnou velikostí displeje, bude vybaven duálním zadním fotoaparátem a čtečka otisků prstů bude umístěna na přední straně.

huawei honor 9

Základní varianta Huawei Honor 9 by měla mít FullHD displej o velikosti 5,2 palce, pohánět by jej měl procesor Kirin 960, který dále doplní 6 GB paměti RAM. Jak velká bude kapacita baterie zatím netušíme, ale zadní fotoaparáty by měly být 22MP + 12MP (ČB). Zda se bude jednat o objektivy Leica nebo ne, teprve uvidíme.

honor 9

Co se týče ceny, tak ta se pro čínský trh spekuluje ve výši 2499 juanů, což je 362 dolarů a z našeho pohledu je velmi konkurenceschopná. Kdy se telefon dostane do ČR a za jakou cenu zatím nevíme.