Čínský gigant Meizu neprochází úplně nejšťastnějším obdobím a potýká se s celou řadou problémů. Ústup ze slávy je za poslední zhruba rok opravdu viditelný a s tím samozřejmě ruku v ruce přicházejí nižší výdělky a tok peněz. Firma se už pustila to komplexní restrukturalizace, ale to jí nebrání už plánovat další pokud o vyškrábání se zpět na vrchol.

Meizu  už plánuje pěkně dopředu a dnešní zprávy potvrdily předchozí vyjádření jejich šéfa Jack Wonga, že bezrámečkový model telefonu zapadá do plánů firmy až na rok 2018. Tím se na druhou stranu uvolnily ruce designérům a inženýrům, protože se s dostatkem času budou mít možnost se na telefonu opravdu vyřádit. Meizu nechce ponechat nic náhodě a tento model by měl být opravdu špičkový ať už po stránce designu nebo hardwaru. Firma hodlá vyzvat kvalitou zpracování Apple i Samsung a k odpovídajícímu výkonu by měl pomoct i jeden z nejvyšších budoucích modelů Snadpdragonu, díky nedávno podepsanému strategickému partnerství s Qualcommem.

Cena tohoto nového Meizu telefonu rozhodně nebude patřit mezi nízké, očekává se cenová hladina kolem 4000 juanů ( tedy zhruba 580 dolarů). Dostatek času k vydání telefonu bude nutný i z jiného důvodu, protože inženýři firmy se budou muset poprvé vypořádat s adaptací hardwaru/softwaru právě na procesor Snapdragon od Qualcommu. Takže fanoušci Meizu si mohou dát pohov, tento rok se opravdu bezrámečkového telefonu nedočkáte.