Duální fotoaparáty jsou bez debat moderním trendem mezi výrobci mobilních telefonů a ke komu jinému vzhlížet, než přímo k průkopníkům tohoto design, Huawei. Alespoň tak přemýšlejí v Bluboo a dnešním videem se nás snaží přesvědčit, že ačkoliv rozdíl ve specifikacích mezi jejich Bluboo D1 a Huawei Mate 9 je drastický, tak samotné porovnání výkonů fotoaparátů nevyznívá zdaleka negativně.

A rozdíl v hardwaru u obou telefonů opravdu drastický je, Huawei Mate 9 má k dispozici duální fotoaparáty Leica s primárním 12 Mpix RGB senzorem doplněným o 20 Mpix monochromatický sekundární. Bluboo D1 se oproti tomu tiše krčí v koutě se svým primárním 8 Mpix Sony senzorem doplněným pouze 2 Mpix sekundárním. Když se však mrknete na video, tak ač je rozdíl samozřejmě viditelný a Huawei má jednoznačně navrch, Bluboo neztrácí tolik co byste možná čekali. Pokud si nejdříve uvědomíte, že se jedná o 70-ti dolarový telefon…

Bluboo D1 je prostě budget kus se vším všudy, 5-palcový displej s HD rozlišením, čtyř-jádrový procesor MT6580A, 2 GB RAM, 16 GB vnitřního úložiště rozšířitelné až na 256 GB, přední selfie fotoaparát se softlight LED bleskem a 5 Mpix rozlišením, 2600 mAh kapacitou baterie, celokovovým zpracováním, zadní čtečkou otisků prstů, Androidem 7.0 Nougat, podporou dual SIM a samostatným microSD slotem.

Bluboo D1 je k sehnání ve třech barevných variantách – černé, zlaté a modré a najdete ho za výše zmíněnou cenu 69.99 dolarů například na Gearbestu nebo Aliexpressu.  A vypadá to, že za ty peníze může nabídnou minimálně slušný výkon fotoaparátu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.