V posledních dnech se nám údajné obrázky chystané vlajkové lodi OnePlus opravdu množí a telefon by musel být opravdu chameleon, aby se zvládl přiblížit všem. Dnešní nový snímek OnePlus 5 pochází, jak je dobrým čínským zvykem ze sociální sítě Weibo a svojí skoro až konzervativností v designu by možná naznačoval reálný základ tohoto úniku.

Pokud by OnePlus 5 opravdu vypadal takto, tak by se ani moc vzhled nezměnil od minulé generace OnePlus 3(T) a hlavním rozdílem by zůstal pouze vertikálně orientovaný duální fotoaparát s bleskem umístěným mezi čočky. Vše ostatní vypadá na svém místě, ať už se jedná o fyzická tlačítka včetně oblíbeného „šoupátka“, nebo linie antén. Ale v záplavě fanouškovských renderů je samozřejmě těžké se orientovat, takže ani za tento snímek ruku do ohně rozhodně nedáme.

A tu v podstatě nemůžeme ani dát za specifikace hardwarové, protože se prozatím neshodne ani většina analytiků. OnePlus 5 se dnes objevil v nabídce některých e-shopů, ale důvěryhodnost informací podkopávají některé silně nepravděpodobné specifikace jako je např. přítomnost microSD slotu, který se v minulosti neobjevil v žádném plnokrevném modelu OnePlus (výjimkou je samozřejmě OnePlus X).

Takže můžeme jen zopakovat většinu toho na čem se shodneme s kolegy z posledních zpráv, tedy Snapdragon 835, 8 GB RAM, 23 Mpix zadní duální fotoaparát, 16 Mpix přední fotoaparát, USB Type-C port, přední čtečka otisků prstů, Android 7.1 Nougat a 4000 mAh baterie ( tady je ještě ve hře 3600 mAh kapacita). Hlavní nejistotou tak stále zůstává rozlišení 5,5-palcového displeje a já se stále přikláním k „pouze“ FullHD, tedy rozumnější variantě pro zákazníka. Tak už nám ten telefon opravdu vydejte OnePlus….

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.