Už i u nás v Čechách jsme si zvykli na širokou dostupnost rozdílných produktů od Xiaomi a není tak už raritou najít jejich produkty v kamenných obchodech. Ale zdaleka ne všechny produkty jsou prodávané mimo domácí čínský trh a tak můžeme jen potají závidět a slintat nad skvělou řadou Xiaomi Mi TV, jejíž čtvrtá generace Xiaomi Mi TV 4 bude oficiálně představena 18. května v Pekingu.

První dojmy ohledně Xiaomi Mi TV 4 jsme mohli načerpat během veletrhu CES 2017  a s absurdní tloušťkou 4.9 mm televize prostě bere dech. Připočtěte k tomu v podstatě nulové rámečky, modulární design včetně soundsystému s Dolby Atmos 3D a samozřejmě 4K rozlišením s podporou nejnovějších technologií. Dostupná bude s úhlopříčkami 49, 55 a 65 palců, takže něco pro každého. Systém by měl být opět postaven na Androidu a v ceně bude i třetí generace Xiaomi TV dálkového ovladače. Tady je opravdu na místě povzdech na složitostí importu podobných produktů z Číny.

Předpokládaná cena 65″ verze Xiaomi Mi TV 4 spolu se subwooferem a dvojicí bezdrátových reproduktorů by neměla přesáhnout 2000 dolarů (50 tisíc korun), což sice není úplně málo, ale mějte na paměti, že jde o nejvybavenější a největší model. Pro porovnání nedávno vydání Mi TV 4A, která sice nemá modulární design ale výbava a vzhled jsou také na vynikající úrovni je v Číně k mání zhruba za zhruba 900 dolarů (22 tisíc korun) v případě 65″ modelu s 4K rozlišením a HDR…

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.