Na nástupce oblíbeného Meizu MX6 už čekáme poměrně dlouho a čínský výrobce si dával opravdu na čas. Ale vypadá to, že se blýská na lepší časy a vydání Meizu MX7 by už nemělo být příliš vzdáleno. Původně se sice počítalo s květnovým termínem, ale pokud přihlédneme ke zpoždění vlajkové lodi Meizu Pro 7, tak se mnohem realističtějším datem vydání jeví zhruba červenec.

Na světlo boží už vyplaval i jeden obrázek připravovaného telefonu a na první pohled jasné, že nepůjde designově o žádnou revoluci. Vzhled připomíná starší sourozence, alespoň se však dočkáme tenčích rámečků kolem displeje a s největší pravděpodobností i 2.5D zakřiveného sklad. Home tlačítko s integrovanou čtečkou otisků prstů je na svém obvyklém místě, stejně jako přední kamera a sluchátkový reproduktor.  Prozatím nemáme žádný obrázek zad telefonu, ale dá se opět očekávat veskrze konzervativní design, jak je u Meizu zvykem.

Ani ohledně použitého hardwaru není nic jistého, poslední spekulace v souvislosti s Meizu MX7 hovořily o užití desetijádrového procesoru Helio X30 a logicky by to generačně dávalo smysl v porovnání s Helio X20 uvnitř MX6. Ve světle nedávné licenční dohody mezi Meizu a Qualcommem se ale nedá zcela vyloučit některý ze Snapdragonu. Telefon by měl mít 4 GB RAM, 32 GB / 64 GB vnitřního úložiště a konzervativní přístup je jasný i použitím jediného foto senzoru na zádech. MX7 by měl mít dnes už standardní USB Type-C port a značně nejistá je i existence 3.5mm jacku.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.