Konečně máme k dispozici kompletní specifikace a informace k novému Vernee Thor E, takže je konec spekulacím a dohadům. Přesně jak jsme očekávali, tak veškeré zprávy o E-ink displeji vyšuměly do ztracena a jde pouze o speciální černobílý šetřící mód baterie, pro který je dokonce vyhrazeno fyzické tlačítko.

Takže co pro má nový Vernee Thor E na skladě ? Hlavním tahákem je pravděpodobně masivní 5020 mAh baterie doplněná silnou nabíječkou 9V/2A (18W), takže rychlonabíjení je malina. Ani s podobnou kapacitou baterie není telefon zbytečně velký ani těžký, podařilo se udržet tloušťku na rozumných 8.2mm a váhu na 149g. Mělo by jednat o první 5-palcový telefon s podobně velkou baterií.

Použitý hardware už tolik nadšení bohužel nevzbuzuje, protože procesor MT6753 už je tu s námi skoro až zbytečně dlouho a displej dostal do vínku pouze HD rozlišení. Stejně tak použité fotoaparáty jsou oba interpolované, zadní z 8 Mpix na 13 Mpix a přední ze 2 Mpix na 5 Mpix. Kapacity pamětí jsou pak 3 GB RAM a 16 GB vnitřního úložiště. Použitým systémem je alespoň poměrně aktuální Android 7.0 Nougat.

Vernee Thor E je momentálně k zakoupení až do 15.května ve slevě na e-shopu Tomtop za speciální cenu 109.99 dolarů. Nutno také podotknout, že by měl právě Tomtop mít k dispozici primárně první dávku vyrobených telefonů, takže slíbili odeslání zásilek hned od 10.května na rozdíl od konkurence, která si ještě další dva týdny počká. Na webu obchodu také probíhá speciální akce, kde máte šanci dostat telefon pouze za 9.99 dolarů v případě publikace recenze, informace najdete ZDE.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.