Obrovský boom bezrámečkových telefonů začal v průběhu roku 2016 odhalením Xiaomi Mi Mix a od té doby jen nabírá na síle. Pro většinu čínských výrobců mobilních telefonů se stalo věcí stavovské cti dostat na trh vlastní podobně vypadající model a posledním do party bude Bluboo S1. Tento telefon jsme poprvé viděli na veletrhu Global Sources a přímo na trh by se měl dostat někdy na začátku června.

Bluboo S1 je po Doogee Mix a UMI Crystal dalším klonem Mi Mix, ale samozřejmě se od konkurenci odlišuje mnoha drobnými detaily. Ačkoliv design předního panelu je v podstatě dán, tak má nové Bluboo čtečku otisků prstů pod displejem a čočky zadního duálního fotoaparátu budou orientovány vodorovně v levém horním rohu, K dispozici jsou samozřejmě prozatím pouze rendery, takže je složité odhadnout do jaké míry budou rámečky opravdu minimalistické.

Hardwarově pak bude Bluboo S1 patřit do velmi solidní střední třídy s velmi podobnou výbavou jako konkurenční modely. Nabídne  procesor Helio P25, až 4 GB/ 6 GB RAM, 64 GB vnitřního úložiště a duální zadní fotoaparát se 16 Mpix + 3 Mpix senzory. Jak už jsme zmínili na začátku, tak by se Bluboo S1 mělo vřítit na trh někdy na začátku června za zhruba 150 dolarů, což není špatné. Více informací bude nepochybně brzy následovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.