Akční kamery jsou v dnešní době běžné „příslušenství“, které nesmí chybět u vašich dovolených. I když má člověk doma kvalitnější zrcadlovku, sáhne občas po něčem, co je malé a hlavně odolné. Kvalita záznamu videa a také fotek je u dražších akčních kamer na vysoké úrovni. K dobrému záběru vám často pomůže také příslušenství a tak jsme pro začátečníky připravili 5 tipů na vybavení, které by vám doma nemělo chybět.
 1.  Selfie stick
  Jaká by to byla dovolená bez selfie fotek. I když sám radši fotím prostředí než sebe, selfie tyč beru vždy sebou. Musíte se ale rozhodnout zda s ní chcete fotit na souši, nebo i provozovat vodní sporty. Tam se pak hodí taková tyč, která pluje na hladině. Pokud ho ještě nevlastníte tak si něco vyberte např zde
 2. Rukojeť pro živý náhled
  Asi každá akční kamera má dnes podporu nějaké aplikace a tak se můžete na živý náhled dívat v reálném čase. Ulehčit vám to může rukojeť, kterou jsme vám ukázali v DIY videu, a i když hodně kamer má na zadní straně displej, to rozlišení je slabé.
 3. Záběry pod hladinou
  Hezké záběry jsou ty, které lidské oko nevidí často a tak ty podvodní z vás můžou udělat hvězdu mezi přáteli. Pro hezký a stabilní záběr v proudu vody je ideální dvojí rukojeť.  A když si připlatíte, tak ji můžete doplnit o vodě-odolné LED světlo.
 4. Přísavka se hodí
  Jsou i tací co na dovolenou jedou autem nebo si na místě auto půjčí. Proto se vám hodí i přísavka na sklo/karoserii, která dá vaším záběrům určitou dávku akce. Ceny jsou různé dle kvality a tak výběr necháme na vás (např. zde).
 5. Časosběrné video
  Timelaps záběry mohou vaše videa zase posunout o kousek dál a tak se vhodné vybavení může hodit. Odkaz s cenou jste mohli najít v neděli ve Vychytávkach z Číny – stačí kliknout zde.