Podle posledních zpráv se schyluje k mírné restrukturalizaci v Meizu a jejich sub-značka Blue Charm by měla dostat větší díl samostatnosti. Pod touto značkou (přímo v Číně po názvem Meilan) byly posledních několik let vydávány levnější telefony Meizu, obecně stavěné přímo jako odpověď na modely řady Redmi od Xiaomi.

Blue Charm by měl svoji nezávislost formalizovat i s novým vedením, vládu přímo nad Meizu by měl převzít bývalý vysoký činovník Huaweie Zhe Yang a záležitosti spojené s Blue Charm by měly spadnout do klína Li Nanovi jako CEO. Samozřejmě uvidíme do jaké míry bude nezávislost reálná, protože zejména v Číně jsou vzájemné provázanosti a ovlivňování ještě mnohem komplikovanější než v našich končinách.

Na čínských sociálních sítích se kolem plánované restrukturalizace strhla poměrná slušná bouře fanoušků, kdy část tvrdého jádra s odlukou nesouhlasí a dává svoji nelibost hlasitě najevo. Na druhé straně barikády jsou pak fanoušci, kteří doufají, že by odluka mohla znamenat finální přesun modelů Blue Charm k čipsetům od Qualcommu a plnokrevná Meizu zpět k Exynos od Samsungu. Už nám to vypadá, že Mediatek je u Meizu lehce ze hry, ale to samozřejmě nemusí být navždy.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.