Je určitě jednoduché najít na novém Xiaomi Mi6 spoustu pozitivních vlastností, ať už se jedná o skvělý výkon, pohledný design a v podstatě i dobrou cenu, ale ne všechno bylo ke spokojenosti fanoušků. Mluvíme samozřejmě o chybějícím 3.5mm audio jacku, což je nešťastná moderna dnešních dní, alespoň podle názoru většiny uživatelů.

Velké ryby mezi telefonními výrobci však názor většiny tvrdohlavě ignoruje a vidí v přenosu audio signálu přes USB Type-C port zářivou budoucnost. A díky kolegům z Android Central máme k dispozici vyjádření přímo ze Xiaomy k důvodům odstranění 3.5mm audio jacku a je poměrně překvapivé. Podle něho jde zejména o problém s nedostatkem místa kvůli větší baterii. Dovolím si překlad celého vyjádření do naší mateřštiny.

„Chytré telefony jsou vysoce integrovaná zařízení a vnitřní prostor je tak nesmírně cenný. Odstranění 3.5mm jacku nám umožnilo využít volné místo pro jiné komponenty, například větší baterii. Přenos zvuku přes USB Type-C port se navíc stává běžným a vždy nabídne vynikající zvukovou kvalitu.“

Při pohledu na kapacitu baterie asi nebudou v Xiaomi daleko od pravdy, protože s Mi6 se jim podařilo nacpat do telefonu o 10.5 % větší baterii (3350 mAh), než v případě minulé generace Mi5 (3000 mAh). Navíc se hojně spekuluje, že dalším důvodem k odstranění 3.5mm jacku přispělo i umístění a nároky duálního fotoaparátu na horní straně zad Mi6.

Může se nám to nelíbit, ale pokrok nezastavíme a USB Type-C port je pro audio momentálně opravdu viděn jako průkopník. Koneckonců vždycky můžete svá oblíbená sluchátka připojit pomocí adaptéru, který je součástí balení Xiaomi Mi6, takže se opravdu nejedná o konec světa.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.