Oficiální konference Qualcommu v Pekingu nás čeká už za pár dní 9.května a prozatím bylo potvrzeno uvedení nového midrange procesoru Snapdragon 660, který by měl být nástupcem současné řady 652/653. Ale vypadá, že bychom se mohli dočkat ještě dalších nových modelů, tentokrát zaměřených na value segment trhu.

Jedním z důvěryhodných zdrojů v souvislosti s mobilními novinkami je Rolandt Quandt a právě z jeho dílny pochází zpráva, že Snapdragon 660 nebude jediným nově příchozím na trh během konference 9.května. Dvojice nových procesorů pro levné telefony by měla být zastoupena odhalením Snapdragonu 630 a 635, které by měly nahradit v současnosti používaný Snapdragon 625.

Přesné specifikace těchto nových Snapdragonů jsou ještě nejisté, ale každopádně by se mělo jednat o solidní generační upgrade. Spekuluje se, že procesory budou osmijádrové, taktované na 2.0-2.2 GHz  a budou podporovat paměti LPDDR3 RAM, Cat.7 LTE a grafiku Adreno 506. Nechme se překvapit, který z mobilních výrobců po nich skočí jako první a použije ve svých telefonech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.