V čínském UMIDIGI se evidentně nebojí kontroverze spojené s kopírováním designu úspěšných konkurenčních modelů, jak nás ostatně přesvědčili včera s novým čajnPhonem 7, tedy UMIDIGI G. Ale jejich další kousek má ještě vetší ambice a nabídne výrazně lepší hardware za extrémně nízkou cenu. Bude nazván UMIDIGI Crystal a jedná se o klon Xiaomi Mi Mix, pokud jste se nějakým nedopatřením ještě nepodíval na titulní obrázek.

UMIDIGI Crystal bude mít velmi podobný bezrámečkový design a nepůjde o další z řady v podstatě identických klonů Mi Mix co se nám vyrojily v posledních dnech s rozdílnými jmény. Bude mít například čtečku otisků prstů na zadní straně a duální zadní fotoaparáty budou orientovány svisle (alespoň u jedné z verzí telefonu).

Podle informací z webu UMIDIGI totiž bude Crystal k dispozici ve dvou rozdílných verzích, jedna s duálním fotoaparátem a Lumia designem a druhá s celokovovým zpracováním, ale pokud dobře vidím na obrázku tak jen s jedinou čočkou zadní kamery. Obě verze by měly mít procesor Helio P25, 4 GB RAM, 64 GB vnitřního úložiště a 5,5-palcový AMOLED displej s FullHD rozlišením.

Vzhledem k těmto specifikacím je velmi překvapivé, že cenovka pro speciální akci  zápisného předprodeje je opatřena visačkou s pouze 99 dolary. To je opravdu extrémně nízká cena a našince skoro až napadne, kde bude schován háček. Standardní prodeje UMIDIGI Crystal by měly odstartovat 15.června, takže máme dost času na rozhodnutí, ale vše prozatím vypadá velmi nadějně.