V čínském UMIDIGI se evidentně nebojí kontroverze spojené s kopírováním designu úspěšných konkurenčních modelů, jak nás ostatně přesvědčili včera s novým čajnPhonem 7, tedy UMIDIGI G. Ale jejich další kousek má ještě vetší ambice a nabídne výrazně lepší hardware za extrémně nízkou cenu. Bude nazván UMIDIGI Crystal a jedná se o klon Xiaomi Mi Mix, pokud jste se nějakým nedopatřením ještě nepodíval na titulní obrázek.

UMIDIGI Crystal bude mít velmi podobný bezrámečkový design a nepůjde o další z řady v podstatě identických klonů Mi Mix co se nám vyrojily v posledních dnech s rozdílnými jmény. Bude mít například čtečku otisků prstů na zadní straně a duální zadní fotoaparáty budou orientovány svisle (alespoň u jedné z verzí telefonu).

Podle informací z webu UMIDIGI totiž bude Crystal k dispozici ve dvou rozdílných verzích, jedna s duálním fotoaparátem a Lumia designem a druhá s celokovovým zpracováním, ale pokud dobře vidím na obrázku tak jen s jedinou čočkou zadní kamery. Obě verze by měly mít procesor Helio P25, 4 GB RAM, 64 GB vnitřního úložiště a 5,5-palcový AMOLED displej s FullHD rozlišením.

Vzhledem k těmto specifikacím je velmi překvapivé, že cenovka pro speciální akci  zápisného předprodeje je opatřena visačkou s pouze 99 dolary. To je opravdu extrémně nízká cena a našince skoro až napadne, kde bude schován háček. Standardní prodeje UMIDIGI Crystal by měly odstartovat 15.června, takže máme dost času na rozhodnutí, ale vše prozatím vypadá velmi nadějně.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.