Co by to bylo za den bez nové nálože novinek, spekulací a drbů o připravovaném OnePlus 5. Dnešní várka v podstatě potvrzuje to co tu už nějakou dobu hlásáme a o čem mnozí z vás pochybovali. Takže náš zákulisní zdroj je evidentně opravdu obeznámen s posledním vývojem a nutno dodat, že jde o veskrze dobré zprávy. Takže vzhůru na ně !

Po začátek poslední zprávy a spekulace analytiků ze sociální sítě Weibo potvrdily předpokládané vydání telefonu někdy koncem června a hlavně použití FullHD rozlišení displeje, na rozdíl od původně hojně propagovaného 2K. V rámci optimalizace spotřeby jde podle mého o velmi dobrý krok a osobně mu tleskám. Ačkoliv první obrázky (i náš titulní) ukazovaly čočky zadního duálního fotoaparátu uspořádány vertikálně, tak by reálný OnePlus 5 měl mít horizontální uspořádání.

Dále by měl telefon mít stále jen 6 GB RAM, protože 8 GB kapacita by zbytečně navýšila cenu, když je reálný vliv na výkon poměrně minimální. Vnitřní úložiště by pak mělo začínat na 128 GB a nejveselejší zpráva přišla o kapacitě baterie, protože z původních lehce problematických 3000 mAh se vyšplhala na 3600 mAh s podporou rychlonabíjení, ať už půjde o proprietární Quick Charge 3.0 nebo firemní Dash Charge.

Stále ještě čekáme na informaci, zda se OnePlus rozhodli naskočit do vlaku moderního USB Type-C audio portu, nebo zachovají nám staromilcům 3.5mm jack. Ale to se určitě dozvíme v blízké době, nové zprávy o OnePlus 5 se budou množit jako houby po dešti, stačí jen počkat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.