Vypadá to, že se už brzy dočkáme oficiálně představení nového midrange procesoru od Qualcommu, ano jedná se o dlouho očekávaný Snapdragon 660. Americká společnost už rozeslala pozvánky na oficiální událost spojenou s jeho představením s datem 9.května a pokud jste stejně zdatní sinologové jako my všichni v redakci, tak se můžete pokochat pohledat na rozsypaný čaj na této pozvánce.

Snapdragon 660 samozřejmě nebude usilovat sesadit z trůnu silnějšího sourozence v podobě Snapdragonu 835, který už úřaduje v několika vlajkových lodích jako je Samsung Galaxy S8, Sony Xperia XZ nebo Xiaomi Mi6. Ale určitě se může stát rozumnou a výrazně levnější volbou a bezpochyby se stane tím vyvoleným pro celou generaci midrange telefonů.

K tomu by měl být i slušně vybaven a nezapomene se ani na speciální optimalizace pro výdrž baterie. Procesor by měl být vyráběn pomocí 14nm Samsung LPP procesu a bude mít k dispozici 8 jader (kombinaci Cortex A73 a A53) nebo grafiku Adreno 512. Dále bude podporovat dual channel paměti LPDDR4X-1866 MHz, úložiště UFC 2.1, až 24 Mpix fotoaparáty, LTE Cat.10 a mnoho dalších vymožeností.

Prozatím jsou se Snapdragonem 660 ohlášeny jen dva telefony, OPPO R11 a Vivo X9s Plus, ale jsme si naprosti jistí, že se urodí mnoho dalších v příštích měsících. Co si myslíte vy ? Bude Snapdragonem tím ideálním midrange procesorem ?