Nový model od Oukitelu s větším než velkým displejem v podobě Oukitel U16 Max se poprvé objevil v předprodejích zhruba před měsícem, ale jednalo se o limitovanou speciální akci spojenou s Aliexpressem. Teď se nám tedy dostává do globálních prodejů a stále si drží poměrně rozumnou cenu 119.99 dolarů.

Oukitel U16 Max je telefonem s největším displeje z celé nabídky výrobce a jeho chloubou je 6-palcový JDI displej s LTPS technologií, 2.5D zakřivením a HD rozlišením. Konstrukce je z hliníkové slitiny a šťávu k provozu dodá 4000 mAh SCUD baterie s podporou rychlého nabíjení.

Uvnitř pak tepe postarší procesor MT6753 spolu s 3 GB RAM a 32 GB vnitřního úložiště. Zadní kamera používá 16 Mpix senzor Micron AR1335 se světelností f/2.0 a bleskem, přední pak 5 Mpix Omnivision GC5005 senzor s klasickými „přikrášlovacími“ vylepšeními. Do výčtu specifikací pak ještě můžeme přidat zadní čtečku otisků prstů a operační systém Android 7.0 Nougat.

Telefon pak můžete koupit za výše zmíněnou cenu 119.99 dolarů například ve slevové nabídce na Gearbestu a k mání je tam ve dvou barevných variantách, šedé a zlaté.