Jak někteří z vás asi vědí tak čínský gigant Huawei se v posledních dnech potýká s negativními reakcemi  v souvislosti s jejich čerstvě vydanou vlajkovou lodí Huawei P10 a chybějící oleofobní vrstvou. Podle oficiálního vyjádření je to kvůli technickým komplikacím spojeným s použitým sklem Gorilla Glass 5, ale tím jen nahráli konkurenci z Doogee na smeč. Protože ti si neváhali přihřát polívčičku a publikovali všeříkající snímky svého nadcházejícího modelu Doogee Mix.

Test s kapkami vody je nejjednodušší možnost jak otestovat oleofobní vrstvu na displeji telefonu, protože kapka zůstane pěkně celistvá a neroztéká se po povrchu. A Doogee  Mix to evidentně na obrázcích zvládá na jedničku. Podle vyjádření Doogee se jejich inženýrům povedlo oleofobní vrstvu integrovat i na problematický povrch Gorilla Glass 5, takže pokud je vše pravda tak bod pro Doogee.

Doogee Mix je obecně velmi zajímavý telefon inspirovaný (překvapivě) Xiaomi Mi Mix a bezrámečkovým designem ze tří stran. Měl by nabídnout 5,5-palcový AMOLED displej v těle o velikosti zhruba iPhonu 7, tedy 4,7-palce. Co se týče specifikací tak by měl telefon dostat to vínku Helio P25 (případně Helio X30 v silnější verzi), 4 nebo 6 GB RAM a 64/128 GB vnitřního úložiště. Dále pak duální zadní fotoaparát s 16 Mpix a 8 Mpix senzory s podporou PDAF a 5 Mpix přední selfie kamerku.

V rámci objektivity pak musím zmínit i kontroverzi spojenou s reálnými prvními fotkami a video pohledy na Doogee Mix, protože jsou na nich jasně viditelné poměrně široké rámečky kolem displeje. Takže se asi o čistě bezrámečkový telefon opravdu jednat nebude a jde alespoň z části o marketingový trik. Což nic nemění na tom, že jde pořád o velmi zajímavý model, kterému se budeme určitě ještě v budoucnu věnovat.