Xiaomi subznačka Yi se vydala na cestu spolupráce se společností Google při vytvoření nové 360° kamery na základě projektu Jump. Kamera, která se bude jmenovat Yi Halo, byla navržena primárně pro profesionální VR trh.

S designem, který vypadá velmi podobně jako něco ze sci-fi filmu, Yi Halo využívá 17 různých akčních kamer, aby získala své 360° snímky a video. Je schopna zaznamenávat stereoskopické videozáznamy o rozměrech 360° při maximálním rozlišení 8K a při rychlosti 30 snímků za sekundu nebo při 5,8K a rychlosti 60 snímků za sekundu.

Yi Halo
Kamera Yi Halo může být spárována se smartphonem pro přenos fotografií a videí, přičemž smartphone může být použit jako monitorovací a ovládací zařízení. Fotoaparát váží přibližně 3,5 kg a může pořídit zhruba 100 minut záznamu videa.

Vzhledem k tomu, že model Yi Halo je zaměřen pouze na profesionály, kteří chtějí pracovat s vysoce kvalitními fotografiemi a videozáznamy, cena nové 360° kamery tomu bude odpovídat. Očekává se, že Halo bude 16.999 dolarů a na trhu by se mělo objevit někdy v létě.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.