Po letmém kontaktu s novým model od Gionee dva týdny zpátky prostřednictvím čínského certifikačního úřadu TENAA se dnes máme tu čest potkat s Gionee S10 znovu. Tentokrát je to díky výsledku z populárního benchmarku Geekbench a máme tak v ruce černé na bílém souhrn většiny důležitých hardwarových parametrů tohoto telefonu.

Podle databáze Geekbench by telefon měl mít 12 Mpix zadní fotoaparát, ale  špatná detekce rozlišení je u nových modelů normou. A protože máme v ruce i materiály z TENAA tak můžeme s klidným svědomím čekat již potvrzenou dvojici zadních 13 Mpix + 13 Mpix senzorů. U Gionee evidentně mají v oblibě procesor Helio P10, protože se jedná už o několikátý model s tímto už poněkud postarším kusem křemíku. Sekundovat mu budou 4 GB RAM, 64 GB vnitřního úložiště a 16 Mpix přední selfie kamerka, protože kvalitní selfie snímač je u Gionee životní nutnost.

Gionee S10 bude mít dále 5,5-palcový displej s FullHD rozlišením, solidní 3700 mAh kapacitu baterie a Android 7.0 Nougat jako operační systém. K dispozici bude ve zlaté nebo černé barevné variantě, ale musíme si počkat na přesnější informace o dostupnosti a cenovému zařazení.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.