Kolegové z India Today Tech mají určitě lepší přístup k novinkám ze zákulisí OnePlus a právě z jejich dílny pochází nejnovější údajné obrázky toužebně očekávaného modelu OnePlus 5. O přeskočení čtyřky z důvodu pověrčivosti už určitě víte, ale pro jistotu to ještě opakuji, aby nedošlo k mýlce při označení. Obrázky  v podstatě potvrzují co se obecně šušká a OP5 by tak měl mít k dispozici duální fotoaparát na zádech.

Nový „flagship killer“ by si měl zachovat základy designu ultra úspěšného OnePlus 3(T) s celokovovým tělem telefonu a naštěstí i čtečkou otisků prstů na přední straně pod displejem. Potichu se však také hovoří o keramickém těle, případně voděodolnosti. OnePlus 5 bude určitě hodně spoléhat na kvalitu své duální zadní kamery, protože v konkurenci těžkých vah jako Xiaomi Mi6 nebo iPhone 7 Plus to bude potřeba. Typ senzoru nebo rozlišení zadních kamer jsou bohužel stále zahaleny rouškou tajemství (spekuluje se o 23 Mpix) a tak jedinou jistotou je použití 16 Mpix přední kamerky, což potěší všechny milovníky selfie snímků.

Telefon by měl dostat do vínku podobně výkonný hardware jako poslední vlajkové modely, tedy Snapdragon 835, 6 GB RAM a dostatek prostoru vnitřního úložiště (64/128/256 GB). Displej bude mít opět 5,5-palcovou úhlopříčku, ale není jasné zda se opět dočkáme AMOLED technologie nebo zda se výrobce poohlédne jinde. Nejasnosti panují také ohledně rozlišení displeje, ale naše zákulisní informace hovoří (naštěstí) o pravděpodobném použití pouze FullHD namísto původně očekávaného 2K. OnePlus 5 se očekává někdy v červnu, takže začněte střádat do prasátka, protože to opět určitě bude stát za to.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.