Nemilá zpráva dnes dorazila z Číny prostřednictvím sociální sítě Weibo a oblíbeného analytika Pan Jiutanga, protože se s největší pravděpodobností smráká nad značkou ZUK Mobile. Takže se už asi nedočkáme nového modelu ZUK Z3 a tato podznačka čínského Lenova v příštích týdnech skončí.

Lenovo oznámilo svoji plánovanou koncepci integrace většiny svých podznaček pod jednu střechu už před pár měsíci, jako reakci na problémy s divizí Motoroly. Tento původní plán počítal se zastřešením všech telefonů z produkce firmy pod značkou Lenovo Moto, ale nikdo nepočítal s tím, že by se vše mohlo týkat i úspěšného a poměrně nezávislého ZUK Mobile.

Značka ZUK Mobile byla založena 28. května 2015 a během necelých dvou let své existence  se jí povedlo uvést na trh čtyři modely telefonů : ZUK Z1, ZUK Z2, ZUK Z2 Pro a ZUK Edge. Před pár měsíci jsme mohli vidět i první fotografie plánovaného model ZUK Edge II Special Edition, ale ten už zůstane s největší pravděpodobností pohřben nadobro a nebude již uveden na trh.

Nejedná se samozřejmě a naprostý a finální konec všeho spojeného se značkou ZUK, protože všechny koncepty určitě budou kanibalizovány a použity pro nové modely Moto. Podle viceprezidenta Lenova Alexe Chen Yu také softwarová nadstavba ZUKu ZUI bude pokračovat právě v nových Moto telefonech.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.