Čínští tvůrci telefonů jsou už hodně dlouhou dobu nechvalně známí vykrádáním slavných vzorů. V poslední době jsou ty samé firmy zbožňovány díky svým geniálním produktům.

Koncem minulého roku přišla společnost Xiaomi s bezrámečkovým telefonem Mi Mix, který si záhy získal velkou popularitu pro svůj líbivý design. Očividně nezískal oblibu jen u spotřebitelů, ale zaujal i další čínské kolegy.

Zde najdete přehled pěti bezrámečkových telefonů ve stylu Xiaomi Mi Mix z čínské produkce.

1. Doogee Mix

Společnost Doogee se zjevně chce co nejvíce přiblížit populárnímu Xiaomi Mi Mix jak vidíme už z převzatého názvu Mix.

Bude mít MediaTek Helio procesor na rozdíl od Xiaomi Mi Mix (Snapdragon 821) a i díky tomu by měl být cenově dostupnější.

2. Bluboo S1

Bluboo S1 je další ukázkou stylového napodobení fantastického Mi Mix. Zajímavé je, že Bluboo S1 přichází pouze s 5.5-palcovým displejem (ve srovnání s 6.44-palcovým Mi Mix), což z něho dělá extrémně kompaktní přístroj, vezmeme-li v úvahu, že na všech čtyřech stranách nebudou téměř žádné rámečky.

Tenhle přístroj poběží na procesoru MediaTek Helio P20, což vypadá na dobrou volbu. Uvidíme jaká bude nakonec jeho cena.

 3. UMiDigi Crystal

Společnost UMiDigi (dříve známá jednoduše jako UMi) od změny své značky začátkem roku vyprodukovala pár hezkých telefonů a nehodlá se s tím spokojit. Můžeme čekat další novinky. Jednou z nich bude UMiDigi Crystal. Další ze série telefonů podobajících se Mi Mix, za to cenově dostupnější než jeho velký vzor. Proč jen ty softwarová tlačítka ?!

4. IDWell D10, D10 Pro

O společnosti IDWell jste asi doposud neslyšeli. Vypadá to, že se jedná pouze o značku a ne výrobce. Je tedy dost možné, že během nadcházejících týdnů či měsíců uvidíme ten samý telefon pod jinou značkou. Tenhle model zřejmě nebude patřit mezi ty nejlevnější, které uvidíme v této sezóně.

5. Elephone Concept

Co by to byl za seznam čínských telefonů bez zmínky o Elephone? Známý čínský výrobce telefonů je znám tím, že se snaží uplatnit v každém segmentu na trhu a dělá dobře.

Společnost Elephone připravuje nový model ve stylu Mi Mix. Jde zatím o koncept a tak ještě nemá žádný název. Měl by mít pop-out camera modul (viz foto výše), což vypadá zajímavě, ale také křehce. V blízké době můžete očekávat víc informací ohledně tohoto chystaného modelu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.