Xiaomi nám představilo další kousek do svého MIJIA ekosystému chytrých a šikovných doplňků (nejen) pro domácnost a ačkoliv byste z první fotky tipnuli produkt jen na novou selfie tyčku, tak ve skutečnosti se jedná o poměrně pokročilý hardware. Konkrétně pak o tříosý stabilizátor pro telefony umožnující mnohem preciznější pořizování fotografií a videí.

Díky stabilizátoru, speciálnímu šroubu, akcelerometru detekujícímu v reálném čase pohyb telefonu a stejnosměrnému motorku pak není problémem snímat opravdu neroztřesená videa a fotky za všech okolností. Tento gadget podporuje několik módů, ať už se jedná o pohyb horizontální, ve více směrech, s uzamknutým zaměřením nebo vertikální portrét.

Zmíněný motorek zvládne až 270-stupňovou rotaci, takže panorama nebo slow motion snímaní vynikne v celé své kráse. Vše je vyrobeno z kombinace plastu a sklolaminátu a díky a rozměry 266 x 53 X 43 mm lze jednoduchým ohnutím výsuvné nohy snížit až na 208 mm výšky. Váha je pak 450 g, takže se v ruce lehce pronese, ale nejedná se o nic zásadního.

Připojení k telefonu je realizováno pomocí Bluetooth a díky 1050 mAh baterii by měl stabilizátor nabídnou až 4 hodiny nepřetržitého snímání. Cena je k nalezení na Mi Home crowdfundingové platformě za 799 juanů (tedy asi 166 dolarů) a bystré hlavy odhalily, že se nejedná přímo o Xiaomi produkt, ale o přeznačený Snoppa M1, který byl donedávna v nabídce jiného crowdfundingu na Indiegogo.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.