Vypadá to, že Huawei opravdu neustává v chrlení nových a nových modelů na trh a jen několik měsíců po vydání řady Enjoy 6S tu máme jejího nástupce. Huawei Enjoy 7 Plus je podobně jako minulá generace zaměřen na midrange trh a tomu by doufejme měla odpovídat i cena. Jen podotknu že u nás se Huawei Enjoy 6S teprve dostane k prodejcům v květnu pod názvem Nova Smart za zhruba 5.500 Kč…

Co se týče designu, tak se Enjoy 7 Plus od 6S  moc neliší, oba modely mají tělo z hliníkové slitiny a nedisponují žádnými kapacitními nebo hardwarovými tlačítky pod displejem. Tam najdete jen logo výrobce a jinak opravdu nic, ovládání je plně řešeno softwarově. Stejně tak čtečka otisků prstů je umístěna na zádech telefonu, jak je už ostatně u Huawei zvykem.

Telefon bude k dispozici s mírně vylepšenými parametry v porovnání s modelem 6S, i když mírně slabší procesor Snapdragon 435 je stále přítomen. Kapacity pamětí narostly na 3 GB RAM + 32 GB ROM / 4 GB RAM + 64 GB ROM a baterie nabobtnala na pěkných 4000 mAh. Fotoaparáty se také dočkaly vylepšení, zadní 12 Mpix s LED bleskem a přední 8 Mpix práci určitě zastanou. Displej je stále stejný s 5,5″ úhlopříčkou, HD rozlišením a 2.5D sklem. Systémem pak bude Android 7.0 Nougat.

Nechme se překvapit za kolik se bude Huawei Enjoy 7 Plus prodávat, protože konkurence je opravdu veliká a pokud Huawei přestřelí, tak se asi hitem nestane. Uvidíme.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.