Probíhající veletrh Global Electronic Sources v HongKongu je neutuchajícím zdrojem novinek a dnešním kouskem opět zabrousíme do světa tabletů a konvertiblů. Čínští Chuwi se evidentně rozjíždí a tak nový Lapbook 12.3 (psali jsme ZDE) nebyl jedinou zajímavou novinkou z jejich stáje, která se na veletrhu poprvé ukázala veřejnosti. Modelem o kterém je řeč je Chuwi SurBook.

Jak už jméno originálně naznačuje, tak se v Číně opět inspirovali Microsoftí řadou Surface a tento tablet je tak po Cube iWork 3X dalším modelem chlubícím se fantastickým 12.3-palcovým displejem s poměrem stran 3:2 a rozlišením 2736 x 1824 pixelů. Jinak je hardwarová výbava nového SurBooku velmi podobná pravě modelu od Cube, stejný procesor Intel Celeron N3450 a 6 GB RAM. ale 128 GB pouze eMMC vnitřního úložiště namísto SSD disku. Chuwi ale zase nabídne AC Wi-Fi a dva plnohodnotné USB porty. Nechybí ani populární kickstand „noha“, podpora klávesnicového doku (klávesnice by dokonce měla být podsvícená), aktivního stylusu (pravděpodobně HiPen H3) a co se týče systému tak by měly být podporovány Windows 10 nebo Ubuntu.

Cena prozatím nebyla oficiálně zveřejněna, ale dá se očekávat zhruba ve stejné výši nebo levnější než v případě zmíněného modelu od Cube, tedy řekněme kolem 300 USD. Na trhu by se pak měl Chuwi SurBook objevit někdy v květnu a bude podpořen i crowdfundingovou kampaní na Indiegogo.