Ohodnoťte článek

Dnešek je velkým dnem pro Xiaomi, jelikož se dočkáme oficiálního představení jejich očekávané vlajkové lodi Xiaomi Mi 6, která bude odhalena. Ale mezitím by neměla zapadnout i další zpráva, která se tohoto výrobce týká.

Ukázalo se totiž, že společnost prodala v minulém měsíci 6,3 miliónů telefonů a tato informace byla zveřejněna na sociální síti Weibo. Příspěvek k tomu taktéž zmiňoval, že Xiaomi je v plném proudu restrukturalizace svého telefonního byznysu.

xiaomi prodalo

Což potvrdil i CEO Xiaomi Lei Jun, který řekl začátkem tohoto měsíce, že ona restrukturalizace se diskutovala na valné hromadě společnosti. Pro letošní rok z ní vyplynulo zaměření na tři klíčové věci: Inovace – pracují na průlomů v klíčových technologiích, Kvalita – tedy produkty, které mají kvalitu vyšší než konkurence, a Expedice – nalézt řešení svých opakujících se problémů s včasným dodáním telefonů.

Cílem pro letošní rok je na expedovat 70 milionů telefonů, což však sebou nese nutnost vyřešit problémy s expedicí. Zpráva IDC ukázala, že Xiaomi loni expedovalo pouze 41,5 milionů telefonů, což je pokles o 36% od roku 2015, kdy odběr činil 64,8 milionů kusů.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.