Možnost nainstalovat si na váš telefon custom ROM je jednou z výsad a výhod celého Androidího ekosystému a často se díky tomu užitná hodnota telefonu a uživatelský komfort několikanásobně zvýší. Takže je chvályhodné vidět, že někteří výrobci alternativní ROM na své modely nejen umožní, ale i přímo podporují. Jako například AGM, tentokrát pro model AGM A8.

Jen pár dní zpátky hrdě oznámili portování nástupce populárního CyanogenModu, Lineage OS, na svůj odolný AGM X1 a dnes je na ráně AGM A8 s další oblíbenou variantou ROM. Jedná se o Remix OS postavený na základu Androidu 7.1 Nougat, takže moderní a aktuální verze. Pokud jste se s Remix OS ještě nesetkali tak velmi doporučuji navštívit jejich stránky a podívat se, co nabízí. A ROM pak můžete stáhnout přímo v tomto odkazu.

AGM A8 je jeden z levnějších odolných telefonů z produkce firmy a může nabídnout např. 5-palcový displej s HD rozlišením, procesor Snapdragon 410, 3 GB RAM, 32 GB vnitřní paměti, 13 Mpix zadní fotoaparát s PDAF, podporu dual SIM, 4050 mAh baterii, NFC a samozřejmě nezbytnou certifikaci IP68. K sehnání je momentálně s 20 dolarovou slevou v bleskovém prodeji na Aliexpressu od 14. do 19.dubna.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.