Nová generace OnePlus se nám nezadržitelně přibližuje a jak už jistě víte, tak z čínské pověrčivosti vynechá číslovku „4“ v označení a rovnou přejde na pětku. A datum vydání bude už opravdu za dveřmi, protože se model A5000 objevil v čínském certifikačním procesu 3C. A právě označení A5000 by napovídalo, že se firma bude držet osvědčeného schématu a telefon bude pod jménem OnePlus 5.

Obrázek z certifikačního procesu nám bohužel poskytne jen velmi málo nových informací o hardwaru, protože jsou na něm zobrazeny jen síťové frekvence. Naštěstí je k dispozici už poměrně dost informací z ostatních zdrojů, abychom si udělali poněkud přesnější obrázek o vybavení nového OnePlus 5. A fotky údajného krytu telefonu nám zodpovídají s největší pravděpodobností i otázku fotoaparátů.

Poslední informace tak připisují OnePlus 5 použití Snapdragonu 835 spolu s 6 GB RAM (některé zdroje uvádějí dokonce 8 GB RAM) a vnitřní pamětí šplhající až na 256 GB. Displej by měl zůstat 5,5-palcový ale rozlišení AMOLED panelu by se mělo zvednout na QHD, tedy 2560 x 1440 pixelů. což je lehce riskantní v kombinaci s údajnými pouze 3000 mAh baterie. Zadní kamera by měla být alespoň s rozlišením 23 Mpix a podle již zmíněného foto zadního krytu to vypadá dokonce na duální kameru. Telefon bude mít Android 7.1.1 Nougat, tady žádné překvapení.

Osobně pokládám OnePlus 3(T) za nejlepší telefon roku 2016 a na pokračovatele rodu se jen a jen těším, takže doufejme, že už to opravdu nebude tak dlouho trvat. O vývoji situace vás pak samozřejmě budeme podrobně informovat.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.