Soudruzi z Elephonu byli odjakživa široce rozmáchnutí a počet jejich modelů utěšeně stoupal geometrickou řadou. V poslední tobě se už na chvíli zdálo, že konečně dostali rozum, ale po nahlédnutí do jejich nového plánu pro rok 2017 je jasno. Takže se od nich dočkáme minimálně šesti nových kousků a některá rozhodnutí jsou kulantně řečeno poněkud kontroverzní. Ale vezměme to postupně.

Elephone S8

Nejlépe vypadajícím kouskem je pravděpodobně Elephone S8 evidentně inspirovaný Xiaomi Mi Mix a oslňující bezrámečkovým designem. Na druhou stranu tento model s potenciálem vlajkové lodi se spokojí s postarším procesorem Helio X20, což moc nedává smysl. Jinak bude výbava na úrovni, ať už půjde o 6-palcový FullHD displej, 4 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti, 21 Mpix zadní fotoaparát nebo Android 7.0 Nougat.

Elephone P8

Pro lehké zmatení nepřítele pak bude vydán Elephone P8 s mnohem „obyčejnějším“ vzhledem, ale na druhou stranu aktuální generací midrange procesoru od Mediateku v podobě Helio P25. Výbava také nezní úplně k zahození, 5,5-palcový FullHD displej, 6 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti, 21 Mpix zadní a 16 Mpix přední kamery nebo NXP audio čip.

Elephone PlayX

Rudý  Elephone PlayX pak vypadá jako ideální slušně vybavená stylovka s velmi úzkými rámečky, 13 Mpix zadními duálními fotoaparáty, procesorem Helio X20, 4 GB RAM, 64 GB vnitřního úložiště a s největší pravděpodobností celokovovým zpracováním.

Elephone P8 Lite

Jak už název napovídá tak by se mělo jednat o levnější verzi plnohodnotného Elephonu P8, ale výrobce přichází se zajímavým veletočem, protože P8 Lite má k dispozici duální zadní fotoaparát, který u vyšší verze nenajdete (i když jen 13 Mpix + 0.3 Mpix)… Jinak je hardware samozřejmě slabší s procesorem MT6750, 4 GB RAM, 64 GB vnitřní paměti, přední 16 Mpix (!) kamerou a 5,5-palcovým FullHD displejem.

Elephone P8 Mini

Tady bude popis modelu velmi jednoduchý, jedná se v podstatě o zcela identický telefon jako P8 Lite, pouze s o něco menším 5-palcovým displejem.

Elephone X8 Lite

Na závěr pak máme papírově nejsilnějšího kandidáta v podobě Elephone X8 Lite, který se na trh asi dostane jako poslední někdy v průběhu roku. Procesor Helio X30 spolu se 4 GB RAM a 64 GB vnitřní paměti bude mít dostatek výkonu a vzhledem k „Lite“ označení bude určitě vydána i silnější verze. Jinak má telefon například 5,5-palcový FullHD displej, 16 Mpix zadní i přední fotoaparát a technologii RGB Chameleon, ať už to znamená cokoliv 🙂

Takže výčet nových Elephonů pro rok 2017 máme za sebou, ale určitě nebude tato šestice jediná, protože to by přece pro čínského výrobce bylo málo… Co říkáte na nové modely vy ? Který má nejvíce potenciálu prorazit na trhu ?