V loňském roce Samsung se začal prodávat nový Galaxy Note 7, ale brzy byla výroba a prodej vlajkové lodi zastaven. Pokud se zajímáte alespoň trochu o mobilní svět, jistě víte že důvodem byly problémy s bateriemi. Společnost provedla hodně šetření, zjistila příčinu toho, co se s telefonem děje a nyní se  připravuje na zahájení prodeje repasovaných telefonů.

Na internetu se totiž už objevili fotografie nového Note S7R (ano s „R“) ve Vietnamu. Ukazují, že zařízení bude shodné s parametry předchozího Galaxy Note 7, ale kapacita baterie se změnila na nižších 3200 mAh z původních 3500 mAh. Společnost Samsung v spojitosti s tímhle incidentem začala realizovat plán „8 bodů inspekce“ baterií pro všechny nové mobilní telefony.

galaxy note 7

Obrázky také ukazují update operačního systému. Samsung Note S7 poběží už na Androidu 7.0 Nugát a nahradí tedy původní Android 6.0 Marshmallow. Telefon by měl i nadále podporovat funkci rychlé nabíjení.

I když se Samsungu podařilo problém s baterií zažehnat, nebude se prodávat globálně, jak bylo původně plánováno. Zatím se spekuluje o Severní Americe a možná části Asie. Budeme jen doufat, že se dostane i do Europy a důvěra u kupujících bude opět natolik silná, že si ho znovu koupí.

 

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.