Všichni očekávají, kdy se Nokia vytasí se svou první novou vlajkovou lodí (Nokia 9) od restartu značky a dnes se k nám dostaly nějaké nové informace. Už jsme viděli představení Nokia telefonů střední třídy, které zaznamenávají působivé prodeje, ale všichni samozřejmě napjatě čekají co Nokia nasadí proti Samsung Galaxy S8, LG G6 a HTC U Ultra.

Podle nové zprávy to bude právě Nokia 9, která se do tohoto souboje vydá a Nokia spolu s HMD Global plánuje její představení někdy v průběhu letošního léta, pravděpodobně koncem července nebo začátkem srpna. To znamená, že na trhy po celém světě se dostane ke konci 3. čtvrtletí. Hlavním důvodem pro toto relativně pozdní zahájení jsou již známe problémy ohledně dodávek procesoru Snapdragon 835, které trápí většinu výrobců, samozřejmě mimo Samsungu.

nokia 9

Stejné zprávy tvrdí, že Nokia 9 bude zahájena současně po celém světě, ale ceny se budou lišit napříč trhy. Například se očekává, že v USA bude stát 699 dolarů, Indii RS 44999 a pro Evropu by měla být cena 739 €.