Jak už asi víte, tak nejpopulárnější custom ROM pro systémy s Androidem CyanogenMod už bohužel oficiálně neexistuje. Naštěstí její duch a odkaz žije dál díky Lineage OS. Skoro všechny ROM založené na CyanogenModu byly portovány na Lineage OS a společnost zodpovědná za jeho vývoj pokračuje v práci na vývoji pro nové modely telefonů. Jako například verze, která je k dispozici na odolný AGM X1.

Build Lineage OS pro AGM X1 je plně stabilní a otestovaný, založený na Androidu 6.0 Marshmallow. Takže pokud se vám stýská po všech vymoženostech a výhodách CyanogenModu tak tudy vede cesta. Nemluvě o tom, že se jedná o zásadní upgrade ze stock Androidu 5.1. Pro lepší představu se podívejte na video níže.

AGM X1 není jedním ze zástupu levných a nezajímavých odolných telefonů, ale snaží se nabídnout i lepší hardwarové vybavení, než je v této třídě obvyklé. To zahrnuje například 5,5-palcový Super AMOLED FullHD displej, procesor Snapdragon 617, 4 GB RAM, 64 GB vnitřního úložiště, 5400 mAh baterie s podporou nabíjení QC 3.0, 13 Mpix duální kamera na zádech, 5 Mpix přední selfie kamerka, certifikace IP68 a jiné.

Další informace o telefonu jsou k nalezení na oficiálních stránkách společnosti a je také možno ho koupit se slevou až 50 dolarů z obvyklé ceny v tomto Aliexpress obchodě, kde zaplatíte 249.99 USD za tento odolný model s duální kamerou.