Ačkoliv se v Meizu stále potýkají s nelichotivými finančními výsledky minulého roku, tak to neznamená, že se vzdali plánů na vyzvání konkurence. Tedy alespoň v rámci čínského trhu. Podle postu na Weibo od viceprezidenta firmy Li Nana jsou velmi blízko k brzkému vydání dvojice velmi slušně vybavených telefonů včetně Meizu Pro 7.

Jedním z nich bude určitě Meizu M5X, které jsme už nedávno zahlédli v průběhu certifikačního procesu v TENAA a druhým právě očekávaná vlajková loď Meizu Pro 7. Ta by měla vyzvat na přímý souboj nové Xiaomi Mi6. Li Nan samozřejmě nezmínil Pro 7 přímo jménem, ale vše naznačuje právě takovému značení. A v Meizu by si tak měli pospíšit s vydáním, aby měli šanci vůbec zachytit nástup Mi6.

Podle posledních zpráv by mělo být Meizu Pro 7 vybaveno nejvýkonnější generací procesorů od Mediateku, tedy přímo Helio X30. Zadní kamera by měla mít 12 Mpix CMOS senzor Sony IMX362 a telefon rozhodně nebude troškařit s 5,7-palcovým displejem s extrémním (a podle mého naprosto zbytečným) 4K rozlišením, tedy 3840 x 2160 pixelů.

Bude to stačit, aby nové Meizu Pro 7 mohlo soupeřit s Mi6/Mi6 Plus ? Na to si budeme muset počkat, ale na první pohled bych v souboji favorizoval spíše Xiaomi.