Vypadá to, že taiwanský gigant Mediatek má před sebou poměrně krizové období, protože podle výsledky prvního čtvrtletí 2017 vykazují sestupnou tendenci odbytu. Což je vždy známka k obavám a v případě tohoto výrobce čipsetů se může jednat o hlubší problém, než se může zdát na první pohled.

Řečí čísel a na základě informací poskytnutých pro média se Mediateku povedl během prvních tří měsíců roku prodat pouhých 100 milionů kusů s neoficiálním výhledem na zhruba 110-120 milionů ve druhém kvartálu. Vzhledem k tomu, že minulý rok se celková čísla prodaných čipsetů vyšplhala na 480 milionů se jedná o výrazně slabší prodeje.

Co za těmito slabšími čísly může být ? Podle některých zdrojů je na vině hlavně konkurence, protože hlavní čínští hráči v oblasti výroby telefonů v podobě Meizu, Xiaomi, Oppo a Vivo se v poslední době více a více obracejí k užití Snapdragonů od Qualcommu. To však může být jen reakce na současnou problematickou vlajkovou loď Mediateku – Helio X30.

Tento nejvýkonnější procesor Mediateku a chlouba značky prozatím čelí ignoraci ze strany výrobců a žádné z velkých jmen se zatím neodhodlalo ohlásit telefon postavený na tomto čipsetu. Důvodem může být ne zcela přesvědčivý výkon a zejména problémy s pomalou produkcí čipů. Pokud se firmě nepovede v příštích měsících tento trend zvrátit, tak by během roku 2017 mohl tržní podíl Mediatek spadnout až pod 40% na čínském trhu.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.