Vypadá to, že jako už mnohokrát v minulosti můžeme oblíbenému grafickému benchmarku GFXBench poděkovat za vyzrazení konkrétních specifikací k velmi očekávaným telefonům. A ano, tentokráte by se opravdu mělo jednat o potvrzení informací o novém Xiaomi Mi6, který se doufejme dostane na trh na konci dubna.

Ačkoliv je v benchmarku telefon označen jako Xiaomi Sagit, tak podle použitého procesoru (Snapdragon 835) je poměrně snadné ho identifikovat v reálu právě jako nadcházející Xiaomi Mi6. Maskovací změny názvu zabírají opravdu jen zřídka… Podle obrázku z tohoto benchmarku by měl telefon dostat do vínku 5,15-palcový FullHD displej spolu s 12 Mpix hlavní zadní kamerou (pravděpodobně duální) a se selfie 8 Mpix kamerou, obojí schopné snímat i 4K video.

Srdcem telefonu je pak nové vlajkové monstrum od Qualcommu Snapdragon 835 spolu s Adreno 540 GPU, 4 GB / 6 GB RAM a 64 GB /128 GB vnitřního úložiště. Vše pak samozřejmě běžící na MIUI založeném na Androidu 7.1.1 Nougat. Uvidíme do jaké míry jsou informace přesné, odhalení Mi6 stejně jako většího Mi6 Plus by podle posledních zpráv opravdu mělo proběhnout v posledním dubnovém týdnu. Takže už snad jen opravdu pár posledních dní pro fanoušky Xiaomi.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.