První představení konceptu nového Lenovo Blade na stránkách IF World Design Guide vzbudilo v posledních dnech naprosto zasloužený ohlas. Jejich vize jak by asi mělo 2-v-1 tablet zařízení vypadat v blízké budoucnosti je prostě skvělá a něco podobného by si doma dokázal milerád představit asi každý.

Koncept tohoto konvertibilního tabletu/PC se obejde bez jakýchkoliv stojánků a opěrek, namísto toho bude k dispozici obal zabudovaný přímo do těla tabletu. Bude ho možno přesně zformovat dle nutnosti polohování tabletu a samozřejmě pak bude sloužit v horizontální poloze k přímé ochraně displej. Velmi zajímavé a účelné řešení.

Tento koncept Lenovo Blade si také pohrává s myšlenkou hardwaru zabudovaného v těle klávesnicového doku a jeho použití jako Windows PC se streamováním obrazu pomocí Miracastu do externího displeje. Samotné hardwarové specifikace zatím nejsou k dispozici, ale mělo by být určitě dostatek výkonu k uspokojení mobilního pracovního nasazení. Úhlopříčka obrazovky by údajně měla být 13 nebo 14 palců a samotná tabletová část by měla jít používat jako samostatný Android tablet.

Celý koncept je zatím pravděpodobně pouze ve fázi teorie, nebo přinejlepším nějakého prvotního prototypu, takže si na případnou dostupnost pro normální smrtelníky ještě dlouho počkáme. Ale čekání na revoluční produkt je vždycky tak nějak snadnější 🙂

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.