Tak už to vypadá, že úspěšná řada notebooků Chuwi Lapbook se nám nejpozději do konce měsíce rozroste o jednoho nového člena. Ke stávajícím modelům 15.6 a 14.1 nám přibude menší Chuwi Lapbook 12.3 s lepším rozlišením displeje a navýšenou kapacitou RAM. A obojí patří k věcem, která vždycky rádi vidíme 🙂

Chuwi Lapbook 12.3 bude mít (překvapivě) 12.3-palcový displej s poměrem stran 3:2 a rozlišením 2736 x 1824 pixelů. Jak je u posledních kousků od Chuwi zvykem, tak se bude jednat o identický displej jako některý z modelů Microsoft Surface, v tomto případě jde konkrétně o Surface Pro 4. Notebook si zachová kvalitní plastové zpracování svého staršího sourozence, stejně jako většinu použitého hardwaru uvnitř.

Změnou k lepšímu však bude 6 GB RAM, kterým Chuwi dorovnává kapacity operační paměti podobných modelů konkurence. Procesorem pak zůstává úsporný Intel Celeron N3450 platformy Apollo Lake. Případné zklamání ze 64 GB vnitřního eMMC úložiště je rychle rozehnáno přítomností M.2 2242 slotu pro instalaci SSD disku, se kterým bude život hned rychlejší a veselejší. Stejně jako předchozí model bude Lapbook disponovat dualband AC Wi-Fi, nejméně jedním USB 3.0 portem (pravděpodobně i druhým 2.0) a miniHDMI-out.

Jak už jsem zmínil na začátku, tak by se nový Chuwi Lapbook 12.3 měl dostat na trh do konce dubna a ačkoliv ještě neznáme cenu, tak si dovolím ji tipnout někde ke hranici 330 USD. Za ty peníze se pak může jednat o jednu z velmi dobrých voleb pro malý, přenosný a rozumně výkonný notebook.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.