Podle aktuální zprávy z čínské sociální sítě Weibo to vypadá, že si na vydání netrpělivě očekávaného modelu Xiaomi Mi6 možná budeme muset počkat ještě o něco déle, než jsme čekali. Nemělo by se jednat o žádné zásadní zpoždění a pokud vše půjde jak má, tak by telefonu mohl spatřit oficiálně světlo mobilního světa poslední dubnový týden.

To však není vše co jsme se z postu na Weibo dozvěděli a neznámý informátor zlehka naťukl i dostupnost a zejména cenový odhad pro nové Xiaomi. Podle jeho informací má Xiaomi kapacity a zásoby během prvního týdne po vydání uspokojit pouze 50.000 objednávek, což bude s největší pravděpodobností jen kapka v moři. A s údajnými problematickými dodávkami Snapdragonu 835, který by měl telefon pohánět, teprve uvidíme jak na to budou v dalších týdnech.

Co se pak týká ceny, tak jen v podstatě potvrdil spekulace o tom, že se Xiaomi tentokrát nepodaří zachovat obvyklou cenu 1999 juanů (asi 290 USD) pro nový vlajkový model, protože díky kolísání cen komponent se cena výroby jednoho kusu vyšplhala až zhruba na 300 dolarovou hranici. Takže se logicky dá očekávat, že minimálně pro prvních několik set tisíc kusů bude cena výrazně tuto hranici překračovat. Tak snad ne o tolik…