Ohodnoťte článek

Tak trochu jako partyzánská akce vypadá dnešní oficiální vydání nového tabletu Xiaomi MiPad 3, protože o něm nikde není moc vidu ani slechu. Možná se v Xiaomi inspirovali poslední akcí Applu, kde byla nová vykuchaná generace iPadu odprezentována tak rychle a potichu, skoro jako by se za ně styděli. Ale každopádně MiPad 3 už je mezi námi a podle mého má rozhodně co nabídnout.

Čínští výrobci tabletů veskrze rezignovali na poměr stran 4:3 u menších 7.9-palcových kousků a tak jen mohu Xiaomi pochválit, že u něj zůstali, protože ho pokládám za lepší. Displej je jako obvykle „Retina“ s rozlišením 2048 x 1536 pixelů a 326 PPI. Konstrukce tabletu je opět celokovová s tloušťkou pouhých 6.95 mm a 328 g živé váhy. Prozatím je tablet na stránkách nabízen pouze v Champagne Gold variantě a není jisté, zda dojde i na další barevné verze později.

Uvnitř tabletu pak najdeme výborný hexa-core procesor MT8176 s big.LITTLE architekturou a nejvýkonnějšími jádry taktovanými na 2.1 GHz spolu s grafikou IMG GX6250. Kapacity paměti jsou také velmi slušné díky 4 GB LPDDR3 RAM v dual channelu a 64 GB vnitřního eMMC 5.0 úložiště. Jako obvykle opět nikde ani známka po rozšiřujícím microSD slotu. Kamerky jsou k dispozici zadní 13 Mpix s f/2.2 a přední selfie 5 Mpix s f/2.0. Použité konkrétní senzory kamer nejsou nikde uvedeny, takže můžeme jen hádat.

Kapacita baterie bude také na solidní úrovni se 6600 mAh a podporou 5V/2A rychlo-nabíjení, sice asi nezvládne 12 hodin přehrávání videa jak je uvedeno, ale to se snad ani nepředpokládá. Nabíjení samotné probíhá pomocí USB Type-C portu a to je také jediný port co je k dispozici na šasi. Takže veškerá konektivita bude obstarána pomocí 802.11ac dual band Wi-Fi nebo úsporného Bluetooth 4.1 připojení. Tablet běží na MIUI 8 a protože MT8176 je ARM procesor tak se určitě nedočkáme Windows nebo dual boot verze.

Ani cenově se nový Xiaomi MiPad 3 mezi konkurencí neztratí, oficiální cenovka 1499 juanů (tedy asi 217 USD) vypadá více než rozumně. K prodeji by pak měl být už od zítřka, tedy 6.dubna, 18:00 na vybraných čínských obchodech. Mezinárodně pak bude k dostání brzy a snad se nám nějak zbytečně moc nenavýší i cena.

Některé naše odkazy mohou vést na prodejce elektroniky. Pokud si skrze takový odkaz něco koupíte, můžeme z prodeje obdržet malá procenta.